Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi

KÜTÜPHANE KURALLARI


Kütüphane çalışma saatleri 09.00-00.00 saatleri arasındadır.


Yalnızca Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi Kütüphanesi üyeleri kütüphaneye giriş yapabilirler.


Kütüphaneye girmek isteyen üyelerimizin Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi kütüphane kartını yanlarında bulundurmaları ve HES kodlarını ilgili görevliye göstermeleri zorunludur.


Kütüphaneyi seçmiş olduğunuz randevu saati aralığında kullanabilirsiniz.


08.30 - 09.00 , 14.00 - 14.30 ve 19.30 - 20.00 saatleri kütüphanenin temizlik saatleridir. Bu süre zarfında kütüphane boşaltılacaktır.


T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş standartlara uygun maske kullanarak giriş yapılmalı ve kütüphanede bulunan süre zarfında maskeler çıkarılmamalıdır.


İlgili Bakanlık veya Bakanlıklar tarafından belirlenen sosyal mesafeye uyum sağlanmalıdır.


Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi tutulan vatandaşlar kütüphaneye giremezler.


Covid19 hastalık belirtileri olan ve kronik hastalıkları olanlar kütüphaneye giremezler ancak kütüphane hizmetlerinden kısıtlı olarak faydalanabilirler.


Üyeler kütüphanede bulundukları süre boyunca randevu aldıkları masa ve sandalye haricinde başka masa ve sandalye kullanamazlar.


Üyeler kütüphanede bulunduğu sürece raflardaki kitaplara eldivensiz temas edemezler. İhtiyaç halinde eldivenleri kütüphane görevlilerinden ve kütüphanedeki belirli noktalardan ücretsiz olarak temin edebilirler.


Kütüphanenin kitap ve dergilerini kullandıktan sonra tekrar raflara yerleştirmemeli, randevu ile size tahsis edilen masaya bırakmalısınız.


Pandemi döneminde alınmış bu kurallara ilaveten Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi Kütüphanesi genel kurallarına da riayet edilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda:


Kütüphaneye su hariç yiyecek ve içecekle girmemeniz önemle rica olunur.


Kütüphanede ses ve gürültü yapmamanız önemle rica olunur.


Kütüphanede cep telefonu kullanılmamalı; kapalı veya sessize alınmalıdır.


Kütüphane materyalleri ve eşyalarına zarar verilmemelidir.


Kullanıcılar kendi eşyalarından sorumludurlar. Kaybolan ya da çalınan eşyalardan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi sorumlu tutulamaz.


Hiçbir yayın kütüphaneden izinsiz çıkartılamaz.


Molalarımız 15 dakikadır. 15 dakika geçtiğinde eşyalarınız toplanıp güvenliğe teslim edilecektir.